środa, 5 czerwca 2013

Konno przez Bory Tucholskie

Jazda konna to ogromna przyjemność. Tak twierdzą wszyscy, którzy jej spróbowali.
  
Kontakt z tak wspaniałym zwierzęciem jak koń, już sam w sobie jest dla człowieka niezwykle atrakcyjny.
Koń jest tak różny od wszystkiego z czym mamy do czynienia na co dzień, że wrażeń jakich podczas jazdy konnej doświadczamy, nie da się porównać z czymkolwiek innym. Adrenalina, poczucie jedności z dużym zwierzakiem... Do tego jeśli to wszystko ma miejsce w Borach, to mamy już pełnię szczęścia. Leśne drogi tutaj wyjątkowo sprzyjają wypadom na końskim grzbiecie. W Borach nie ma trudnych, niebezpiecznych dla człowieka i konia tras. Piaszczyste podłoże dróg leśnych sprzyja końskim kopytom. Uroki krajobrazu dostarczają estetycznych wrażeń.

Możemy jechać leśnymi duktami, włóczyć się wzdłuż rzek, czy zapuszczać w cudowne rejony borowiackich łąk. Takie wypady na długo pozostaną w naszej pamięci. 


W Borach Tucholskich znajdziemy sporo ośrodków jeździeckich, w których można zarówno uczyć się jeździectwa od podstaw, jak i doszkolić się w tej niełatwej sztuce, czy wybrać na rajd.
Ponadto organizowane są tutaj bardzo ciekawe warsztaty i kursy, jak choćby jeździectwa naturalnego, czy werkowania kopyt.

Z całą pewnością miłośnicy jazdy konnej i koni znajdą w Borach swoje miejsce.


Zapraszamy także do przeczytania tekstu na o zwierzakach na blogu http://www.syberiada-adventure.blogspot.com/2013/06/zwierze-to-nie-rzecz.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz